Aktivistický kemp – 15.6. – 25.6.2012

indexVe dnech 15. až 25. června 2012 v oblasti severozápadních Čech proběhne Aktivistický kemp určený pro skupiny a jednotlivce z prostředí antikapitalistického a environmentálního hnutí. Kemp by měl být otevřeným prostorem, ve kterém bude možné se vzájemně poznat, vyměnit si informace a sdílet zkušenosti. Cílem kempu je zlepšení úrovně stávající aktivistické komunity a pozvednutí sebevědomí jednotlivců, kteří jí tvoří.

Sociální a ekologické problémy, se kterými se potýkáme, vyžadují koordinovaná a systematicky organizovaná řešení. Aktivistický kemp si klade za cíl o těchto řešeních nejen diskutovat, ale chce také vytvořit zázemí k tomu, abychom konkrétní řešení mohli prosazovat v praktické rovině.

Myslíme si, že je důležité propojovat jednotlivé sociální boje či aktivity a vytvářet přátelské vazby. Toho je možné dosáhnout, jen pokud se budeme snažit odbourávat předsudky, které často pramení z toho, že se vzájemně příliš neznáme. Aktivistický kemp právě toto vzájemné poznávání má umožnit a položit tím základy pro širší spolupráci. Cílem kempu by mimo jiné mělo být také nalezení vhodné aktivistické strategie, ve které by šlo pokračovat i po skončení kempu.

Myšlenka na uspořádání Aktivistického kempu vzešla z prostředí Asociace ALERTA. Našim cílem je ale vytvořit širší síť skupin a jednotlivců, kteří by kemp společně realizovali a sestavili jeho náplň. Touto náplní mohou být například praktické workshopy, přednášky, diskuze, kolektivní přímé akce, videoprojekce, kulturní program atd.

V případě zájmu o spolupráci nebo další informace je možné nás kontaktovat na e-mailu: a-kemp(zavináč)safe-mail.net

Na uvedeném kontaktu je také možné si rezervovat místa. Kemp má omezenou kapacitu a bez rezervace není možné se ho zůčasnit!

Asociace Alerta

This entry was posted in Novinky and tagged , . Bookmark the permalink.