Mrtvá společnost (2007)

e-bomb-intro1-150x150Převzato od Puntíčkovaní chrobáci.

Dead Society (2007)

Dokumentární film Thomase Toivonena se dívá přímo na situaci, v níž se nyní nacházíme. A závěr? Jsme odepsaní/é! Masová technologická kultura zabíjí planetu a pokud chceme přežít, musíme se podívat na kořen problému. Ale také vyhnout se falešným řešením jako jsou například „zelené“ technologie.

Film je založen na rozhovoru s Johnem Zerzanem, anarcho primitivistickým filozofem a autorem, který naznačuje svůj pohled na problém s civilizací a co by jsme s tím mohli dělat. Podle něho posunem paradigma dosáhneme realitou a činami, ne myšlenkami. Avšak lidé musí mít k dispozici i nějakou alternativu…

Tento téměř hodinový film je příjemným doplňkem do ne tak velké kolekce filmů s tématikou zeleného anarchismu. Myslíme si, že by ho mělo vidět co nejvíce lidí, především ti/y, kteří/které žijí hypnotizované životy v šílené mašinérii civilizace. Film je fackou po tváři, otevírá oči, šokuje, ale zároveň je inspirativní.

Film můžete shlédnout na archive.org/details/DeadSociety nebo se slovenskými titulkami na www.youtube.com/watch?v=QCIwmbiIu4M a www.mojevideo.sk/video/16470/dead_society_(2007).html.

“Stroj nedokáže cítit. Nikdy nebude hladový. Nikdy nebude žíznivý a nikdy nepotřebuje spát. Nikdy se nebojí, není šťastný ani smutný. Podle definice je mrtvý a společnost, která je postavena na strojích, je mrtvá společnost.”

This entry was posted in Novinky, Teorie and tagged , , , . Bookmark the permalink.