Sea Shepherd nalezli japonské velrybáře

a7d30b9106ebed1d095d44865cefd0c2_large-150x150Flotile Sea Shepherd se podařilo nalézt všech pět lodí japonských velrybářů, včetně kolosu na zpracování velrybího masa Nishin Maru, ve vodách antarktického velrybího útočiště. Lodě Sea Shepherd Steve Irwin, Bob Barker a Sam Simon teď ženou velrybářskou flotilu mimo jejich zamýšlená loviště, narušují jejich nelegální činnost a pokračují ve snaze ukončit předčasně jejich pytláckou sezónu.

Helikoptéra lodi Steve Irwin poprvé našla Nishin Maru ve novozélandských antarktických vodách a uvnitř mezinárodně uznávané velrybí rezervace. Sea Shepherd získali záběry tří mrtvých plejtváků malých na palubě Nishin Maru pořízené při prvním střetu helikoptéry s touto lodí. Na palubě pokryté krví byla již rozřezávána čtvrtá velryba – zřejmě také plejtvák malý.

Jeff Hansen ze Sea Shepherd Australia :“ Antarktická velrybí rezervace byla poznamenána nelegální porážkou těchto krásných a majestátních plejtávků malých, nemilosrdnými, násilnými a barbarskými činy japonských pytláků. Nikdo se nikdy nedozví, jakými utrpeními tito hraví, elegantní velikáni procházeli od chvíle kdy jim harpuna s explozivní náloží projela orgány. Jedna věc je jistá, Sea Shepherd udělají vše, co bude potřeba, aby vyhnali tyto řezníky z antarktických vod.“

„Jestliže „věda“ vyžaduje vláčení těl chráněných velryb po palubě pokryté jejich krví, zabodávání háků s řetězy, rozřezávání a odhazování jejich pozůstatků přes palubu, potom tahle „věda“ nemá místo ve dvacátém prvním století. Nishin Maru je řeznická loď a řezníci nemají místo v Jižním oceánu. Sea Shepherd zůstanou neoblomní a budeme se snažit co nejdříve poslat tyhle „vědce“ zpátky do Tokya,“ dodává k tomu kapitán lodi Steve Irwin Sid Chakravarty.

Japonská pytlácká flotila zabíjí velryby v Jižním oceánu v rozporu s celosvětově uznávaným moratoriem na komerční lov velryb z roku 1986. V červnu 2013 se připojila vláda Nového Zélandu k Austrálii při podání výzvy k Mezinárodnímu soudnímu dvoru napadající aktivity Japonců v antarktických vodách.

Operace Relentless je desátou antarktickou kampaní Sea Shepherd. Během předchozích devíti se podařilo zachránit životy přes 4 500 velryb.

Více info na: https://www.seashepherd.org.au/

Video ZDE

This entry was posted in Novinky and tagged , , . Bookmark the permalink.