Osvobození norků z kožešinových farem v Itálii

minks-580x478-150x150Podobně jako v USA, také v Evropě letos proběhla řada přímích akcí proti kožešinovému průmyslu. V Itálii proběhly během několika uplynulých měsíců minimálně tři akce, během kterých byli osvobozeni norci věznění kvůli své kožešině.

Podle mediálních zpráv byly v noci z 8. na 9. listopad otevřeny klece na kožešinové farmě v San Marco (provincie Ravenna). Na svobodu bylo propuštěno 2500 norků.

Skupina EssereAnimali oznámila osvobození třech norků z kožešinové farmy v Itálii. Svou aktivitu vysvětlila ve svém prohlášení:

Uplynulé léto jsme vzali tři norky z kožešinové farmy a propustili je do divočiny na břehu řeky. Nemuseli být pobízeni dvakrá a skočili do vody, plavali a potápěli se. Poprvé ve svých životech měli možnost se nohama dotknout země a prozkoumávat skutečné prostředí pro život takové, které nebylo nuznou klecí. Vidět na vlastní oči jejich touhu vyjádřit se a žít a těšit se ze svobody byl překrásný a emocionální moment. Život se pro tyto zvířata dramaticky změnil. Chtěli bychom tím také upozornit na to, že dalších 200 000 uvězněných norků na italských farmách touží po svobodě.

Celé prohlášení naleznete zde

Podle mediálních zpráv bylo v prosinci na další kožešinové farmě propuštěno 1500 norků. Následujícím prohlášením se k akci přihlásili anonymoní aktivisté:

V noci 8. prosince jsme vstoupili na norkovou farmu v Carzago Riviera (Brescia). Neodradila nás přítomnost mnoha hlídacích psů, dvou strážných a bezpečnostního systému. Průchod pro norky byl vytvořen přestříháním části plotu a zničením několika ochraných dlaždic.

Z klecí jsme odstranili cedulky s informacemi o historii jednotlivých zvířat, především u těch zvířat určených ke šlechtění. V každé malé kleci byla čtveřice zvářat. Takovéto vězenice zahalené v mlze skrývají utrpení miliónů zvířat. Otevřeli a poničili jsme klece v sedmi z osmi přístřešků. Byli jsme vyrušeni příjezdem dvou strážců probuzených křikem osvobozených norků. Byli jsme honěni a bylo na nás stříleno z pušek naládovaných pravděpodobně patrony se solí.   

Svůj útěk jsme začali pod pláštíkem noci skrz přístřešky mezi tisíci malýma očima, která zářila ve tmě.

Mnoho zvířat bylo zabito a staženo z kůže. Mnoho dalších bude opět chyceno. Pouze některá naleznou svobodu. Jak můžete mít tisíce slov proti vykořisťování zvířat a neudělat jednoduché gesto, které vede k osvobození zvířat z míst, kde jsou mučena? Taková jednoduchá akce, kterou může provést kdokoliv, je součástí boje za úplné uzavření těchto velkofarem na smrt. Tento boj není omezen na farmy, ale je proti všem formám vykořisťování a dominance, a je to kvůli tomu, že jsme si vybrali přímou akci. Osvobození, které vzniká díky demokracii a parlametnímu divadlu se všemi formami pověřování, okázalostí a sociálnáho smíru, je pouze zdání změny nebo vykořisťování, které na sebe bere novou podobu.

Nečekejte až budou větší klece, ale namísto toho okamžitě zničte klece existující. Farmy se v Itálii rozrůstají, zvětšují a stávají silnějšími; nyní je mnohem důležitější než kdykoliv dříve bránit otevírání nových farem a zavřít ty, které jsou již v provozu. Tyto farmy nebudou v noci spát, navzdory všem bezpečnostním opatřením, někdo vždy bude schopný vstoupit do koncentračních táborů.

… Všem tisícům malých očí svítících ve tmě, utíkejte norci utíkejte …

… Definujeme „terorismus“ …

Kdo je terorista, někdo, kdo se rozhodl osvobodit zvířata přestože ví, že nikoliv všechna přežijí, ale dá jim šanci na svobodu, nebo někdo, kdo zavře zvířata v klecích kvůli šlechtění, zabíjení a kožkování, aby je změnil v kožešinové kabáty? Zvířata zbavená svobody, jejich subjektivity a indviduality, by měla žít svobodně, ale namísto toho tráví většinu svého života zavřena v klecích a pak jsou použita na pokusy, mučena, zabíjena, aby se stala pokusným králíkem, aby se stala komoditou, produktem, kožešinovým kabátem, kusem masa…

GreenAction

This entry was posted in Novinky and tagged , , , . Bookmark the permalink.