Útoky na kožešinové farmy v Dolní Cerekevi a ve Velkém Ratmírově

 normal_2010cerekev-1-of-7-150x150Následující prohlášení dorazilo emailem pod akronymem ARM, který s největší pravděpodobností poukazuje na radikální skupinu Animal Rights Militia. Přestože ho zveřejňujeme v neupravené podobě, nemůžeme ověřit jeho pravost a autenticitu kromě jedné mediální zmínky o opětovném osvobození na farmě v Dolní Cerekvi.

V posledních dvou týdnech jsme navštívili dvě kožešinové farmy. Na farmě v  Dolní Cerekvi jsme nejprve vypustili přibližně 50 norků (farma je momentálně skoro prázdná). Při druhé návštěvě byly poškozeny dva automobily a traktor,  také za pomocí pyrotechnické směsi – termit. Na druhé farmě ve Velkém Ratmírově byl poškozen nákladní vůz, bagr a další věci potřebné ke spravování farmy. Naším cílem je úplné uzavření farem, toho chceme dosáhnoutvšemi dostupnými prostředky, včetně násilí, díky kterému mají majitelé možnost poznat, jaké je to žít ve strachu stejně tak, jako jejich vězněná zvířata.

Zvířata, která běžně v přírodě nachodí za den 2 km, jsou v těchto táborech smrti uzavřena do malých klecí bez pevného dna, kde se většinou nachází až po třech bez možnosti jakéhokoliv pohybu a čekají pouze na smrt. V létě mnohdy umírají horkem, v zimě mrznou, přičemž podmínky, v jakých „žijí” jsoucíleně zakrývány. Vypuštění zvířat z klecí je jejich jediná šance na důstojný život nebo alespoň na důstojnou smrt na svobodě. Mimo jiné je to pro farmu ekonomická ztráta, která vede k jejímu uzavření, tedy k záchraně potenciálních budoucích vězňů.

Naše trpělivost po mnoha letech dialogu je u konce. Byznys smrti, který slouží tzv. módě, nehodláme déle tolerovat!

Acta non verba

ARM, 20.6.2014

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.