Global Frackdown: Tisíce lidí celosvětově protestovalo za moratorium na frackování

frack-puppet-150x150Tisíce lidí protestovaly v sobotu 11. října současně na 250 demonstracích po celém světě a požadovaly moratorium na frackování. Světový den akcí, Global Frackdown, byl svolán po třetí rok za sebou skupinou Food and Water Watch.

Stovky protestujících se sešly v Austrálii. Například v Alice Springs se sešli protestující v parku Snow Kenna, kde odsoudili devastaci krajiny a území způsobené crackingem. Tanya Hall, mluvčí Central Australian Frack Free Alliance, tvrdila: „Zatímco průmyslníci tvrdí, že jsou vrty skrze naše zdroje pitné vody bezpečné, všichni z nás víme, že pouhá jediná nehoda znečistí zdroj pitné vody – co se tane pak? Co budeme dělat bez naší pitné vody?“ Protestující zde strčili symbolicky hlavy do písku.

Tisíce lidí se sešly na Britských ostrovech a stejně tak v kontinentální Evropě. Stovky protestujících se účastnili akcí ve Walesu, Londýně a hrabství Lancashire, mezitím co se obří loutka s frackovací hlavou zjevila na Holyrood před Skotským parlamentem. Protesty se vyskytly také v Litvě, Bulharsku a Španělsku. Report z jednoho protestu v Madridu tvrdí o mílích dlouhém průvodu v ulicích.

Americké demonstrace proběhly v Cincinnati, kde protestující tancovali a zpívali na náměstí Fountain, v Oklahomě, na Long Beach v Kalifornii, kde se sešli stovky na plážové promenádě proti novému zkapalňovacímu terminálu při pobřeží. Surfeři vyjeli na vodu, aby znázornili viditelný nápis.

Earth First Newswire

This entry was posted in Novinky and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.