Tour de Klima: cyklóny ve střední Evropě

olomouc_29-11-15-00Zpráva o olomouckém příspěvku k protestům za klimatickou spravedlnost.

Klub pohádkových bytostí, jehož členové jsou sledováni „elitním protimafiánským útvarem“ plukovníka Šlachty, přispěl svou troškou k protestům u příležitosti pařížského summitu a uspořádal cyklojízdu Tour de Klima.

Tato nechvalně známá partička nasedla na kola v neděli 29. listopadu ve své rodné Olomouci. S pojízdným soundsystémem způsobila na silnici opět spoustu veselí a radosti. Když dojela před místní zákaznické centrum mezinárodních klimatických zločinců z RWE, za povzbudivého troubení řidičů se pustila do objíždění kruhového objezdu. Tímto pozdravila přátele v německém lese Hambach, kteří odvážně čelí destrukci způsobené touto energetickou společností. Tato cyklóna byla pro vás.

Dalších několik pro střední Evropu neobvyklých klimatických úkazů následovalo na následujících kruhových objezdech. S postupujícími změnami klimatu si na cyklóny budou muset zřejmě zvykat také obyvatelé střední Evropy. Navíc podle klimatologických modelů budou tyto cyklóny čím dál silnější.

Následovalo vyvěšení transparentu „Závislost na fosilních palivech se musí léčit!“ na plot největšího regionálního zdroje skleníkových plynů – olomouckou teplárnu.

Magii pohádkových bytostí může dělat každý, kdo se nebojí toho nejzákladnějšího instinktu – přímé akce.

This entry was posted in Novinky and tagged , , , . Bookmark the permalink.