Radikální aktivisté za práva zvířat nahlásili bomby

mnozirny-3Když si na obecních úřadech v Milíčovicích, v Ostrově a v Chotěšicích stáhli v pondělí 4. července elektronickou poštu a přečetli maily, museli volat policii. Měli nahlášené bomby. Policisté v obcích byli zaměstnáni až do odpoledne, protože úřady a domy označené ve výhrůžce prohlédli pyrotechnici. Nic nenašli. Celkem bylo kvůli pohrůžkám evakuováno ve všech třech místech přes padesát osob.

Policisté chystají pátraní po člověku, který výhrůžné maily odeslal. Dopustil se trestného činu šíření poplašné zprávy, pro který v tomto případě zákon počítá se sazbou až osm let vězení. O tom, která policejní složka bude případ dál vyšetřovat policisté rozhodnou podle poznatků, které vyplynou z právě zahájeného vyšetřování.

Redakci GreenAction přišel email, kde se k celé události přihlásili radikální ochránci zvířat, kteří nesouhlasí s „množírnami psů a koček“, které jsou v těchto obcích umístěny. Skupina, která se k akci přihlásila, se nazvala „Dívčí brigáda inspirovaná Frontou za osvobození zvířat“. Pojmem množírna psů a koček se nejčastěji označuje chovné zařízení, kde jsou za účelem zisku v nevyhovujících podmínkách rozmnožována plemena psů a koček, přičemž dochází k týrání zvířat.

Zvířata v množírnách žijí často v klecích nebo kotcích na nepřiměřeně malém prostoru, nemají dostatek vody ani krmiva, chovatelé jim nezajišťují potřebnou veterinární péči. Jakmile feny nejsou schopny další reprodukce, bývají nemilosrdně utraceny. Štěňata jsou od matky odebírána příliš krátce (většinou tři až čtyři týdny po porodu), což se následně projeví na jejich zdraví a psychice.

Česká republika platí spolu se Slovenskem a některými dalšími východoevropskými státy za hlavní „vývoznu“ psů a koček pro celou Evropu. Na alarmující stav poukazují dlouhodobě mezinárodní organizace, podvodné praktiky při prodeji psů mapují zahraniční média. Například v Austrálii to, čemu se v Česku říká „množírenský byznys“, sankcionují vysokými pokutami a v extrémních případech až dvouletým vězením.

Péče o domácí zvířata a obchod s nimi představují zlatý důl pro lidi, kteří se na něm podílí. Evropané utratí ročně za péči o domácí mazlíčky zhruba 8,5 miliardy euro. Cena psů a koček je navíc v západoevropských zemích až trojnásobně vyšší oproti zemím, z nichž tato zvířata pocházejí (nejčastěji z východní Evropy). Závažným problémem je také pašování zvířat do zahraničí. Z Česka putují nejčastěji přes Belgii a Nizozemí do svých nových domovů nebo do zverimexů ve Francii, Itálii, Německu, Španělsku a Velké Británii. Překupníci si při těchto aktivitách často pomáhají falešnými dokumenty a veterinárními potvrzeními.

O množírenské problematice se začalo na veřejnosti intenzivně hovořit v létě 2014 v souvislosti s kauzou moderátora a sportovního komentátora České televize Jana Smetany. Jan pořídil nevědomky své dceři Nikole k jejím sedmým narozeninám nemocné a příliš mladé štěně od jedné podvodné prodávající. Pejsek záhy, přesně v den sedmých narozenin dcery, uhynul. Jan však svůj příběh uveřejnil, a poté, co se mu v návaznosti na novinové články ozvaly stovky obdobně podvedených osob z celého Česka s žádostí o pomoc, ukázalo se, že zájmové chovy psů představují velký společenský problém. Přestože se ochranářská veřejnost snažila upozornit na problematiku množíren již dříve, lze říci, že až do vypuknutí kauzy Jana Smetany se v dané věci nedělo v podstatě nic. Následně vznikla na podzim 2014 iniciativa NE množírnám!, která sesbírala tisíce podpisů na podporu příslušných legislativních změn.

Autenticitu následujícího textu, který nám dorazil emailem, nedokážeme ověřit, ale povedlo se zjistit z médií, že k nahlášení třech bomb na uvedených místech skutečně došlo. Zveřejněním plného textu došlého emailu nechceme šířit výhrůžku, která je v emailu uvedená, ani nijak neprojevujeme sympatie k hnutí, které tuto výhrůžku napsalo. Postoj redakce GreenAction je jasný: nic neschvalujeme, ale ani neodsuzujeme. Svůj názor na popsanou akci si každý musí udělat sám. Chceme zveřejněním plného textu pouze doložit motivy, které možní strůjci nahlášení bomb mají a informovat o nich. Varujeme potenciálně mentálně nevyspělé čtenářstvo (např. policisté Lukáš Kořínek, Zlata Pálfiová, Jiří Dreksler ad.), že následující obsah může obsahovat výhrůžky, proto ve svém zájmu radši ukončete četbu. Mohla by na vás mít neblahý vliv. Kriticky a s nadhledem uvažující čtenáři samozřejmě mohou pokračovat a prohlášení přečíst.

“Komuniké ke klamnému umístění trhaviny HMTD na uvedených adresách v tzv. České Republice.

Malá Strana 16, Chotěšice.
Obecní úřad Chotěšice, Chotěšice 29. 28901 Dymokury.

Milíčovice 22, Znojmo.
Obecní úřad Milíčovice, Milíčovice 40, 66902.

Karlovarská 220, 36301, Ostrov.
Obecní úřad Ostrov, Jáchymovská 1

Na těchto adresách jsme časně ráno 4.7.2016 oznámili umístění trhaviny.  Žádná trhavina se však v místech nenachází!!! Shrneme všechny důvody našeho poplašného jednání.

Soukromé  adresy byly vybrány, protože se na nich nachází tzv. množírny psů i koček /co je množírna, jak to tam vypadá, a veškeré informace si každý neznalý najde na internetu sám, všude je toho dost, tím už nebudeme plýtvat čas/ A městské úřady proto, že jsou ochotny tolerovat tyto koncentrační tábory ve svém městě, a jsou tedy spoluviníky. Účelů našeho oznámení bylo více: Přilákat pozornost k tomuto tématu. Upozornit přímo na zrůdy, co tyto množírny provozují. Narušit běžný chod života těchto množitelů a také narušit chod městských úřadů. Víme, že někteří zástupci úřadů se vyjádřili proti praktikám množitelů, ale to je tak všechno co udělali. Více je to nezajímá. Pokud budete dále tolerovat tuto činnost, budeme obtěžovat celé město či vesnici, ve které se množírna nachází, jak nám síly budou stačit. Dokud obyvatelé těchto území nedají jasný signál, že nehodlají jen přihlížet a nedostojí své morální povinnosti a neznepříjemní život množitelům tak, aby ukončili svou činnost, budeme dále brát celé území okolo nich jako náš cíl. Dokud budou nadále vykořisťována nevinná nelidská zvířata, množitelé se nás nezbaví. To platí pro všechny. Tohle byl jen začátek. Už bylo dost doprošování se veterinárních správ, vlády a podobných úřadů chránících veškeré vykořisťování zvířat. Tzv. stát, či soudy rádi argumentují tím, že není možné, aby občan bral spravedlnost do svých rukou, že na to máme zákony, policii a všemožné úředníky. To je ale lež, zde žádný zákon neexistuje, neexistuje žádný zákon na ochranu zvířat, pokud nazýváte zákony tím, co dovoluje zvířata mučit, využívat a zabíjet, tak to nejsou zákony na ochranu zvířat, to je výsměch zvířatům a stát, který by chtěl být kazatelem, totálně selhává. Proto máme plné právo vzít spravedlnost do svých rukou a dělat, co je třeba. Už jsme jako poslušní občané vyplýtvali všechny vaše metody a jsme stále pro smích.  Už víme, že přemlouváním a doprošováním ničeho nedosáhneme. Trestní důsledky našeho jednání jsou nám ukradené.

 r. h. z Chotěšic, m. k. z Ostrova u KV,  s. š. z Milíčovic a ostatní zrůdy, okamžitě to skončete!

Podepsána „Dívčí brigáda inspirovaná Frontou za osvobození zvířat.

VYJEDNÁVÁNÍ JE U KONCE !!!”

(Z textu byla odstraněna jména a byla nahrazena iniciály.)

This entry was posted in Novinky and tagged , . Bookmark the permalink.