Hambach Forest Skillshare Camp

Pozvánka na pátý ročník skillsharing campu v Hambachu, který začne tento víkend od pátku 12.4. a potrvá necelé dva týdny do středy 24.4.

Je tu znovu ten čas, kdy proběhne Hambacher Forest Skillshare Camp. Když na jaře probíhal poslední skillshare, byl celý les pod zvláštní právní ochranou jakožto “nebezpečná zóna”, kdy se v něm nacházelo na 3000 fízlů, kteří se pomocí těžké techniky a SWAT týmu snažili vyklidit les, při čemž se jim povedlo strhnout na 60 obydlí. O šest měsíců později se povedlo znovuobsadit les a postavit více než 40 nových domů. Desítky tisíc lidí přišlo nabídnout svou pomoc a konala se zde největší německá klimatická demonstrace v historii, které se zúčastnilo na 50 000 lidí. To vše nechává chladné ty u moci, kteří se “dohodli” společně s neziskovkami na tom, aby se posunul konec doby uhelné o 20 let a firmy RWE a LEAG tak mohli napumpovat 20 miliard eur do další těžby a nekonečného ničení klimatu. Zároveň pokračují represe a zatýkání v lese, které budou nejspíš následovány dalšími pokusy o vyklizení. I tak, přes veškerou ziskuchtivost, lži a státní násilí, nebo možná právě proto, pokračuje okupace, boj a samotný skillshare s ještě větším odhodláním a více účastníky než kdy předtím.

Přidejte se ke dvoum týdnům plným učení, předávání a sdílení dovedností, které se týkají přímé akce, ať už jde o lezení po různých úrovních, stavění tripodů, vytváření zámků k blokádám nebo vytváření antirepresivních solidárních skupin a kampaní. Mezi další sdílené znalosti budou patřit vědomosti o bylinách, meditaci, sebeobraně, politice, teorii a praxi anarchismu, feminismu a přímé akci. Kybernetická bezpečnost, mediální práce a diy média, kreativní hudební workshop a další program se zaměřením na život mimo kapitalismus. Večerní program zahrnuje koncerty, mluvené slovo, dokumenty a místní tradice: No Talent Talent Show.

Každý může přispět svým workshopem do programu, ale nesmí se jednat o cokoliv spojeného s pravicovejma sračkama jako jsou rasismus, sexismus, homofobie nebo specismus. Nejvíce nás potěší prezentace a reportáže z dalších bojů, okupací a akcí nebo cokoliv spojené s diy znalostmi, přímou akci nebo vztahující se k přírodě, rostlinám atd.

Různorodost sdílených skillů a fakt, že jde o pátý ročník jsou symbolické pro Hambach, ze kterého se stalo komunitní místo odporu a zkušební místo pro Utopii a alternativy ke kapitalismu. Probíhající policejní akce, které se snaží zničit barikády a pozemní stavby v lese, společně s pro uhelnými kampaněmi v místním tisku mobilizují pravicové elementy proti hnutí, proti lesu a proti klimatickým problémům. Takže pokud nemůžete přijet na kemp, stavte se kdykoliv jindy, zorganizujte podpůrné akce v případě evikce a pokračujte v lokálních bojích.

Týden po kempu proběhne Liberate or Die Camp, který se zaměřuje na osvobození zvířat, radikální veganství a sabotáže loveckých akcí. Hambi zůstane, stejně jako všichni trablmejkři, kteří nenechají mnohé klidnými tím, že stále zpochybňují kapitalismus s jeho cykli vykořisťování, represí a kriminalizací těch, kteří se mu opováží čelit. Postavme se RWE a jejich státním podporovatelům a všem nekonsenzuálním “uhelným kompromisům”! Konec doby uhelné je DIY, přijeďte na skillsharing camp naučit se a sdílet znalostmi o tom JAK.

Hambi Bleibt!!

This entry was posted in Akce and tagged , , . Bookmark the permalink.